2024.03.29. - Auguszta

Nincs jobb a reggeli szexnél!

Nincs jobb a reggeli szexnél!
Életünk ritmusa követi a napszakok változását, belsõ biológiai óránk diktálja, mikor mire vagyunk alkalmasak, képesek. Nemcsak arról van szó, hogy nappal aktívan cselekszünk, éjjel pedig pihenünk!

Nemzetközi kutatási eredményeket felhasználva a londoni Wesminster Egyetem kutatói az iskolai órarendhez hasonló módon állították össze napi biológiai órarendünket, amely abban nyújt segítséget, hogy a nap adott órájában mit követel egyenesen szervezetünk, illetve mitõl kell távol tartanunk magunkat.
Sajnos az ajánlott idõrendet nem mindenki tudja követni: a munkakezdés idõpontja csak keveseknek ad rá alkalmat. De bízzunk benne, hogy e kutatási eredményeket a munkaadók is olvassák...

Nos, a kutatás eredménye szerint alvásra! A korai kelést az egyetem kutatói nem javasolják. A hajnali 5 óra 22 perc és 7 óra 21 perc között kelõk szervezetében olyan magasra szökik a kortizol hormon szintje, hogy sokkal nagyobb valószínûséggel kaphatnak stressz kiváltotta szívinfarktust.

A kocogásra a legjobb a fél nyolcas idõpont. Aki reggelizés elõtt fut, könnyebben szabadulhat meg a fölös kilóktól, ellenben az ébredezõ immunrendszer miatt nagyobb sérülésveszéllyel kell számolnia. Ez a munkába való készülõdés ideje – pedig nem annak kellene lennie! Ez az idõpont ugyanis a legjobb a partnerünkkel az ágyban egy hancúrozásra. Ilyenkor a legmagasabb a nõi és a férfihormon szintje, és ilyenkor vagyunk a legtermékenyebbek is.

Ugorjunk neki az olyan munkáknak, amelyekhez a legkevésbé van kedvünk! Ilyenkor vagyunk problémamegoldó képességünk csúcspontján.

Az elsõ fáradtsághullám ideje: ilyenkor nyugodtan lehet nassolni valamit, viszont csak keveset, hogy minél hamarabb ebédelhessünk. Két óra után sose együnk sokat, mert az étel ezután már könnyebben alakul át zsírrá.

Nem véletlenül vagyunk álmosak ilyenkor! Nyugodtan szunyókáljunk, ha megtehetjük, mert testhõmérsékletünk olyan alacsony szintre esik, mint mielõtt este lefeküdnénk.

Két órakor menjünk fogorvoshoz, fájdalomküszöbünk ugyanis ilyenkor a legmagasabb, kevésbé érezzük a fájdalmat. Bebizonyították, hogy 2 óra 16 perckor van szervezetünk a mélyponton, ilyenkor nyugodtan igyunk meg egy kávét.

A kanadai Quebec Egyetem kutatásából az is kiderült, hogy ha influenzások vagyunk, délután fél négykor érezzük magunkat a legrosszabbul, tehát a gyógyszert még elõtte vegyük be. A middlesex-i Brunel Egyetem tudósai pedig azt ajánlják, mivel délután 4-kor a legjobb a szem-kéz koordinációnk, mindenképp ekkor üljünk le zoknit stoppolni. Azt is kiderítették, hogy 4 óra 33 perckor vagyunk a legkevésbé képesek összpontosítani figyelmünket, ezért szerintük tanácsos ilyenkor megnézni egy szappanoperát a tévében.

Ez a kemény fizikai munka ideje , ugyanis kezünk ilyenkor a legerõsebb.

Vacsorázzunk! A z ízeket olyankor érezzük a legjobban, mielõtt testünk pihenni tér. Persze, tartsuk szem elõtt, hogy az esti idõpontban nehéz étellel már nem terhelhetjük meg a gyomrunkat, 22.00 után gyakorlatilag leáll az emésztés.

Testhõmérsékletünk esni kezd, ha tehetjük, feküdjünk le. Viszont néha – különösen akkor, ha nem kell másnap korán, hajnalban kelnünk – érdemes este 10-ig fennmaradni, ilyenkor jöhetnek ugyanis a legjobb ötleteink! Ezeket pedig mindenképp írjuk le, mert örökre elvesznek, másnap aligha emlékszünk rájuk. További tanács: az allergiások este 11 elõtt mindenképp térjenek nyugovóra, mert ha fennmaradnak, ilyenkor lephetik meg õket a legkellemetlenebb rohamok.