2024.04.20. - Tivadar

A pokolba kívánják a világhírû természettudós David Attenborough-t!

A pokolba kívánják a világhírû természettudós David Attenborough-t!
„A pokol tüzén fogsz megrohadni!” – Ez csak egyik, a számos szolid „szakmai kritikák” közül, ami a világhírû természettudós tehet zsebre azért, mert biológiai hitvallásából kizárja a Teremtõ létét.

„A hasonló megnyilvánulásokra mindig csak azzal a tanulságos ténnyel válaszolok, hogy Kelet-Afrikában õshonos egy féreg faj, ami az emberi szemgolyóban él, és sehogy máshogy nem képes fenntartani magát, csak ha a látószerven rágcsálja keresztül-kasul magát. Ezek után erõsen elgondolkozom, vajon lehetséges-e egy jóakaratú, isteni teremtõ-tudat elméletét fenntartani a természetben”. – Nyilatkozta a Times rádiónak Sir David.

Amikor Darwin elõször feltételezte, hogy az emberi faj a majom leszármazottja, a civilizált világ egyöntetûen kicsapta a biztosítékot és hóhérért kiáltott. Ám a 150 évvel ezelõtt publikált „Fajok eredete” címû mûve, a mai természettudományos paradigma alapja. Megjegyezzük, nem az egyetlen paradigma, az evolúciót nemzetközi szinten elismert tudósok tömkelege cáfolja, a lánc a mai napig, olyan vázlatosan van csupán felskiccelve, hogy mellette a biblia is minden szájhúzás nélkül meg kell, hogy férjen.

Attenborough egyik legfrissebb BBC-s filmjében az emberi faj kialakulásáról elmélkedik, különös figyelmet szentelve a 19. századi természettudós kolléga úttörõ munkásságának. „Nagyon szerencsésnek tartom magamat, hogy a Föld legkülönösebb helyeit végiglátogatva filmezhettem az állatvilág csodáit. Az élet roppant sokszínûsége egyszerûen elképesztõ. Becslések szerint egytõl százmillióig is terjedhet a Földön létezõ különbözõ fajok száma, beleértve csaknem 100 majom, 315 kolibri és 350 ezer féle bogarat. Felmerül a kérdés, vajon mi az oka, ennek a kápráztató variabilitásnak?” – kérdi a brit tudós, majd így fojtatja: „200 évvel ezelõtt született egy ember, aki ugyan erre a kérdésre válaszolva, végérvényesen átalakította a világszemléletünket. Charles Darwinnak hívták.”

Az élet eredetérõl értekezõ bibliai gondolkodás szerte elismert volt Európában mindenhol, amikor az angol kutatóhajó, a Beagle felhúzta a vitorláit, a 22 éves, frissen végzett Darwinnal a fedélzetén. A földkörüli útjáról visszatérõ monstrum rakterében, már ott lapult a mostani Attenborough film teljes „forgatókönyve”, melynek hatására a majmok tömegével kezdtek leugrálni a fákról, egyenesen az egyház nyakába.