2024.05.06. - Ivett, Frida

Maratonfutás közben házasodott össze egy pár Nagy-Britanniában

Futólag házasodott össze egy pár Nagy-Britanniában: a hét végi londoni maratonin lépett frigyre.

Az 50 fõs násznép és a pap - katolikus esküvõ volt - azonban nem tartott lépést velük, ezért még kitérõt is kellett tennie a 37 éves menyasszonynak és 44 esztendõs võlegényének, bár csak 800 métereset a szertartáshoz.

A futókaland így nem futó kaland lett, a már házaspár visszafutott a mezõnyhöz és teljesítette a távot: a célvonalon a férj a karjában emelte át asszonyát, aki csokrát is magával vitte, és a finisnél dobta hátra.

A páros ideje - esküvõstül - 7 óra 5 perc lett. Ebben egy villámgyors zuhanyozás is benne volt a szertartás elõtt.

A 28. londoni maratoni további 35 ezer futója közül senki más házasodott a viadal közben, de nem is vált el.

A verseny leggyorsabbja, egy kenyai férfi 2 óra 5 perc 10 másodperc alatt tette meg a távot - adta hírül a Daily Telegraph címû brit lap.