2024.03.29. - Auguszta

A házasságokat a hûtlenség menti meg? - Titkos szerelmi gyönyört javasol a szexblogíró

A házasságokat a hûtlenség menti meg? - Titkos szerelmi gyönyört javasol a szexblogíró
Internetes szextanácsadónak csapott fel egy frissen nyugdíjba ment kínai újságíró, aki egész életében arról álmodozott, hogy egyszer majd ezzel a vonzó témával foglalkozhat.

Úgy véli: a házasságot legbiztosabban az védi meg, ha a párok elfogadják a hûtlenség gyakorlatát.

Az 59 éves Pan Haj (Pan Hai) meglehetõsen járatlan úton indult el ezzel, mert a szerelmi életnek ugyan nagy az irodalma Kínában, ám korántsem tekintik - tekintették eddig - közéleti témának.
Bár a múlt század hatvanas-hetvenes éveiben zajlott "kulturális forradalom" hivatalos puritanizmusa már a múlté, nyilvános tanácsokat adni arról, hogyan lehet elérni a gyönyört, rámutatni, milyen gyakran maradnak kielégítetlenek a gyengébb nem tagjai a párkapcsolatokban, mindez ma is szokatlan dolog a világ legnépesebb országában. Persze rögtön figyelmet kelt: a blogra már több mint félmillió internetezõ kattintott rá.

A párizsi Le Monde tudósítójának csengcsoui (Zhengzhou) beszámolója szerint Pan Haj elmélete egyszerû: a házasság védelmében el kell fogadni a hûtlenség gyakorlatát. A kínai férfiak ugyanis, mint írja, ma is csalják asszonyaikat, a hajdani ágyasok hagyománya más formában ma is él. Ezért asszonyaik frusztráltak, és ezen csak az segítene, ha õk sem adnák alább. Az önjelölt szexológus gyakorlati tanácsokkal is szolgál: nappal kell szexelni, amikor a házastárs nincs otthon, mert dolgozik. Isten õrizzen attól, hogy az igazságot elárulják a felszarvazott férjnek, akikkel éppen azért maradhat fenn a házasság, mert délután már megvolt a tiltott szerelmi öröm az ágyban.

A férfiakat is hûtlenségre bíztatja honlapján az önjelölt szextanácsadó, a nekik szóló gyakorlati tanácsokban pedig azt fejti ki, hogy lényegtelen a behatolás módja. Nem számít az erekció, "két ujjal és egy nyelvvel is boldoggá lehet tenni a nõket" - hangzik nem éppen macsó javaslata.

A Le Monde tudósítója Csengcsouba, Honan tartomány székhelyére utazott, hogy ott interjút készítsen az újévre idõs szülei házába megtért internetes szerelmi guruval, aki különben a Macao közelében lévõ Csuhaj (Zhu Hai) különleges körzetben él. Itt Pan Haj elmondta, hogy érdeklõdése a szerelmi élet - pontosabban a szerelmi tilalmak által az emberek viselkedésére gyakorolt hatás - iránt a kulturális forradalom idejére nyúlik vissza. A férfi annak a korosztálynak a tagja, amelyet a középiskola elvégzése után azokban az idõkben évekre falura küldtek, hogy "átneveljék õket a parasztok" - elsõsorban a Mao Ce-tung (Mao Zedong) pártvezetõ által hirdetett egyenlõsítõ elvek jegyében. Egyike volt a "tanult fiataloknak", akiket a falusi világ kemény realitásával kívántak forradalmi nemzedékké edzeni.

"Ott, a parasztok körében fedeztem fel a szexualitást. Számomra és hozzám hasonló társaim számára meglepõ volt tapasztalni, hogy a vidéki emberek magatartása sokkal szabadabb. Nekünk azt mondták, hogy a parasztok igazi forradalmárok. Nos, egyáltalán nem, hacsak azt nem számítjuk, hogy egy csatornaépítõ csapat minden tagja összeszûrte a levet a konyhalányokkal."

A nyolcvanas években újságíróként Pan Haj sokat foglalkozott azzal, mi a helyzet a nemi betegségek terén Honan tartományban, ahol késõbb komoly problémát jelentett a fertõzött vér által terjesztett HIV-fertõzés is. Amikor pedig egy "szexuális eltévelyedéssel" vádolt egyetemista lányt interjúvolt meg azzal kapcsolatban, hogy a fiatal nõ párhuzamosan két férfival tartott fenn nemi kapcsolatot, Pan Hajnak szembesülnie kellett azzal, hogy a hatóságok által hirdetett nemi erkölcs ellentétes a gyönyörszerzésre irányuló reális vággyal.

E tapasztalatok nyomán indította meg hetente egyszer jelentkezõ szexuális tanácsadó rovatát lapjában, de a azt a tartományi propagandabizottság hamarosan betiltotta - holott Pan Haj szerint a szigorú szexuális fegyelmet hirdetõ funkcionáriusok nem egyszer ugyanazok a férfiak, akik éjszakai bárokba járva csalják feleségüket és karaoke-számokat énekelnek prostituáltakkal.

Pan Hajt sokan ostorozzák merész nézetei miatt, mások viszont egyetértenek vele. A blogger szerint a szerelmi élet nyomora gyakran azzal magyarázható, hogy sokan egyedül társadalmi elõmenetelük szempontjai szerint választják ki párjukat. "Így az asszonyok számára nincs más megoldás, mint a hûtlenség. Ezt a házasság szilárdságának védelmében mondom, ami a társadalmi stabilitás alapja" - idézte a szexológiát eredeti társadalomfilozófiával párosító kínai nyugdíjas újságírót a Le Monde, hozzáfûzve, hogy a férfi szerint a monogámia "csak a történelem egy bizonyos idõszakára jellemzõ."

A tudósító megkérdezte Pan Hajt, hogy saját párkapcsolatában is alkalmazza-e teóriáját, és igenlõ választ kapott. A részletek iránt azonban nem érdeklõdött tovább.